Результати конкурсу “Природа нам – як рідний дім”
1 Вересня, 2023
7 вересня – Міжнародний день чистого повітря-International Day of Clean Air
7 Вересня, 2023

Всеукраїнський марш прибирання на заповідних територіях

У вересні UAnimals вперше проведе Всеукраїнський марш прибирання на заповідних територіях.

Масштабні акції відбудуться 16-17 вересня у п’ятьох національних парках і заповідниках України, де через засмічення та екоцид, спричинений повномасштабним вторгненням рф, страждають і гинуть тварини.

Про це повідомляється на сайті UAnimals: https://march.uanimals.org/

Ми розуміємо, що наслідки екоциду, який спричиняє росія, жахливі: знищення цілих видів тварин, довкілля. Цього року ми хочемо зробити марш не лише символічною, а й практичною подією. Всеукраїнський марш прибирання ― це наш спосіб подбати про тварин, які опинились під загрозою”, — розповів засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук.

За його словами, після підриву Каховської ГЕС оголились пляжі, повні сміття, в якому плутаються тварини і страждають. Досі гектари територій забруднені пластиком, який тварини їдять і помирають. Також багато парків, віддалених від зони бойових дій, засмічені та потребують уваги.

“Ми маємо взятись і очистити ці парки. А заразом звернутись до світової спільноти з закликом покарати росію за екоцид і допомогти Україні впоратись”, — додав Тодорчук.

За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, війна уразила 20% природоохоронних територій. Понад 23 000 тонн парникових газів потрапили в атмосферу через пожежі внаслідок російських обстрілів. Від бойових дій постраждали 600 видів тварин та 750 видів рослин і грибів, а в українській частині Чорного моря загинули 120 дельфінів.

Парки, де відбуватиметься прибирання:
– Національний природний парк “Голосіївський”, м. Київ
– Національний природний парк “Бузький гард”, Миколаївська обл.
– Національний природний парк “Гуцульщина”, Івано-Франківська обл.
– Національний заповідник “Хортиця”, м. Запоріжжя
– Національний парк “Ужанський”, Закарпатська обл.

В UAnimals також закликали інші організації, а також усіх небайдужих, провести марш прибирання у своєму місті чи селищі, якщо це не порушує правил безпеки.
https://suspilne.media/…/563905-u-veresni-uanimals…/