Вперше День вітру відзначався в Європі в 2007 році. Уже в 2009 році він набув статусу всесвітнього, до святкування приєдналися понад 30 країн. З кожним роком їх кількість швидко зростає.
Ініціаторами створення свята стали Європейська асоціація вітроенергетики і Всесвітня рада з енергії вітру. Мета свята — привернення уваги громадськості (у першу чергу, представників енергетичних комплексів різних країн) до величезного потенціалу вітроенергетики.
15 червня в багатьох країнах світу проводяться різноманітні заходи, в рамках яких для населення влаштовуються екскурсії на вітрові станції і зустрічі з експертами, проходять лекції та семінари на тему «Вітер — альтернативне джерело енергії».
На думку експертів, розвиток вітроенергетики допоможе вирішити цілу низку проблем не тільки енергетичного, а й економічного, а також екологічного характеру. Зокрема, активна робота в цьому напрямку може сприяти скороченню величезних сум, які щорічно вкладаються в енергетику. В результаті, не буде так гостро стояти проблема обмеженості ресурсів викопного палива, світ зможе подолати кризу глобальної зміни клімату.
«За вітроенергетичними установками — майбутнє!», — кажуть експерти. Багато країн розуміють це вже зараз. Незважаючи на сумніви скептиків, які вважають «приручення вітру» безперспективною затією, вітроенергетичні установки (ВЕУ) сьогодні успішно діють майже в 80 країнах світу, а в виробництві енергії з вітру беруть участь тисячі людей.
Основними лідерами по потужності введених в експлуатацію ВЕУ на даний момент є Китай, США, Німеччина та Іспанія.
Організатори Дня вітру підкреслюють, що до числа основних завдань свята відноситься і знайомство широкого загалу з вітроенергетикою. Людям на практиці показують, як народжується енергія вітру.
Тож будемо використовувати джерела альтернативної енергетики для створення більш безпечного та екологічно здорового майбутнього.
Збережемо нашу планету разом!