10 березня – день становлення одного з головних символів нашої держави. Саме цього дня у 1865 році на роковинах Тараса Шевченка в польському місті Перемишль уперше прозвучав майбутній гімн України – твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського. Гімн – один із головних державних символів, поруч з Прапором та Гербом.
У цьому році виповнюється 159 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України.
Історія гімну бере початок із 1862 року, коли Павло Чубинський написав слова, які в подальшому були покладені на музику Михайла Вербицького.
“Душу й тіло ми положим за нашу свободу…” Гімн України дуже символічний, він має глибокий і пророчий сенс для нашого народу. Цей сенс особливо важливий у наші буремні дні, коли українці продовжують творити славну історію нашої незламності й ціною власних життів виборюють самобутність і волю України.
Цікаві факти про гімн України
Допоки існує Україна, у кожному її куточку звучатиме один із головних символів нашої держави. Адже коли звучить Гімн України, всі українці єдині, в якому б куточку світу вони не знаходилися. А відтак жодному ворогу не вдасться зламати наш дух, знищити наш народ і нашу країну.
Слава Україні! Героям Слава!
Все є та буде Україна.