18 вересня – Всесвітній день моніторингу якості води
18 Вересня, 2023
Онлайн-навчання з проблем екологічного стоку
20 Вересня, 2023

19 вересня 2023 – перевірка знань з охорони праці працівників водогосподарських організацій

19 вересня 2023 року у Центрі ПКВГ було проведено перевірку знань з охорони праці посадових осіб та спеціалістів БУВР річок Прут і Сірет, Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області та Управління каналів Дніпро-Донбас.

Екзамен приймали спеціалісти Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства та Державного агентства водних ресурсів України дистанційно, в режимі онлайн-конференції.

Слухачі заздалегідь пройшли повний навчальний курс на інтерактивній платформі GoogleСlassroom, який підготували фахівці ЦПКВГ.

Охорона праці є важливою складовою роботи будь-якого підприємства, зокрема державної установи. Надзвичайна ситуація на робочому місці може виникнути несподівано, тож співробітники мають бути готові до неї будь-якої миті.

Головною метою державної політики України у сфері охорони праці є збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. За будь-яких обставин конституційне право працівника на належні, безпечні та здорові умови праці повинно забезпечуватися та бути предметом особливої турботи та контролю держави. Завданням цієї широкомасштабної акції є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до фактичного стану безпеки й умов праці в галузях, на конкретних підприємствах та в організаціях.

Найактуальнішим питанням у системі охорони праці та промислової безпеки є посилення відповідальності керівників виробництва за невиконання вимог безпеки, невирішення спектру соціальних питань. Зважаючи на пріоритетність життя і здоров’я людей, роботодавці не повинні заощаджувати на створенні здорових і безпечних умов праці на підприємствах, скорочувати кількість фахівців, які опікуються цими проблемами.

Кожна людина, яка працює на виробництві, підпадає під певні ризики, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, якими є промислове виробництво та будівництво, і закінчуючи відносно безпечною сферою послуг.

Актуальним завданням у сфері охорони праці та промислової безпеки є управління ризиками виникнення нещасних випадків та аварій на виробництві та профілактика, які є обов’язковими складовими системи управління охороною праці на підприємстві.

Тому, відповідно до ст. 18 Закону України “Про охорону праці”, посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки, повинні проходити навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці.

За результатами проведеного навчання і перевірки знань з питань охорони праці фахівці отримають відповідні посвідчення.

Використані матеріали сайту https://kpi.ua/labor-day