Промінь світла для наших захисників
12 Березня, 2023
Тренінг з питань підготовки Програми заходів ПУРБ Дніпра, суббасейн Верхнього Дніпра та Десни
17 Березня, 2023

Міжнародний день дій проти гребель/International Day of Action Against Dams або Міжнародний день річок/Day of Action for Rivers

Цей день було запропоновано відзначати з метою об’єднання зусиль людства в боротьбі проти гребель для захисту річок та води загалом ще у 1997 році. Проводиться за ініціативою громадської організації «Міжнародна мережа річок» (США). Всі акції цього дня здійснюються під гаслом: «Хай вода несе життя, а не смерть!»

З цією метою громадські екологічні організації та активісти всього світу проводять тематичні заходи, ярмарки, здійснюють просвітницьку діяльність, щоб популяризувати знання про вплив гребель на річкові екосистеми.

Річки – артерії для живого організму нашої планети, які заряджають її силою та енергією, даруючи можливість розвиватися та квітнути.

Греблі дійсно можуть спричинити колосальну шкоду природі та людям. Для прикладу на території України через їх побудову затоплено тисячі квадратних кілометрів земель, зникли під водою сотні сіл, а їхні жителі були переселені до інших місць.

При цьому економічна вигода від гребель досить сумнівна, адже утворені «моря» часто цвітуть, що призводить до збіднення біологічного різноманіття і це очевидно не єдина проблема.

Наразі наша країна протистоїть агресору, відстоюючи право на свободу, цілісність та мирне життя, тому відтерміновано багато екологічних програм, які зорієнтовані на захист та відновлення здоров’я природи. Але ми переможемо і продовжимо боротися за чисте, екологічне, квітуче майбутнє України та усієї планети.