21 вересня – День нульових викидів
21 Вересня, 2023
24 вересня – Всесвітній день річок
26 Вересня, 2023

День без автомобілів – World Carfree Day

Ця природоорієнтована традиція з’явилася ще в 1998 році у Франції, коли декілька міст одночасно припинили автомобільний рух. У наступні роки цю традицію підхопили й інші європейські країни та міста, а наразі екологічну ініціативу підтримують і деякі неєвропейські країни, наприклад, такі як Канада та США.

День без автомобілів відзначають за рішеннями органів місцевої влади і ніякого примусу в його проведенні немає. Як правило, в цей день оголошується розпорядження/рекомендація, де зазначено інформацію про свято і заборону їздити на автомобілях, а екосвідомі мешканці відповідно підтримують ініціативу і використовують альтернативні способи пересування. Часом акція триває більше, ніж один день.

День без автомобілів в Україні офіційно не відзначають, однак такі акції проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в деяких містах України.

Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування.

Щоразу, заводячи двигун автомобіля, ви прискорюєте зміну клімату, адже СО2 переважає серед інших парникових газів, що посилюють здатність атмосфери утримувати тепло.

Наслідки глобальної зміни клімату добре помітні вже зараз і про них всі неодноразово чули (змінюються екосистеми, зникає та значно зменшується кількість представників різних видів флори та фауни планети, тануть льодовики, підвищується рівень Світового океану, гинуть коралові рифи, океанські течії змінюють свій напрям тощо).

Збережемо нашу планету разом чистою та вільною від агресорів та інших забруднень!