Навчання з декларування 2022: основні новини, роз’яснення, рекомендації
29 Січня, 2022
Ізраїль – Україна: навчання та міжнародна співпраця заради майбутнього
9 Лютого, 2022

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Водно-болотні угіддя на користь людям і природі! Саме під таким гаслом цьогоріч відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.

Традиційно цього дня увесь світ закликає до збереження, розумного та раціонального використання боліт, малих річок, заплавних луків, плавнів та мілководних водойм. Адже з кожним роком їх кількість значно скорочується.

З 1970 року було втрачено 35% усієї території світових водно-болотних угідь. Вони зникають втричі швидше, ніж ліси. А рослини і тварини, що залежать від їх існування, звісно перебувають під загрозою зникнення.

На сьогоднішній день водно-болотні угіддя займають близько 6% земної поверхні. А в Україні їх площа займає біля 1,6% від площі всієї території.
Причиною такого скорочення є:
– зміна клімату;
– дренування та осадо-накопичення;
– надлишкове використання води;
– забруднення та вилов риби.

Збереження водно-болотних угідь – це природний захист, що допомагає у протидії зміні клімату та її наслідкам. Кожен гектар водно-болотних угідь поглинає до 14,2 млн літрів паводкової води та допомагає зменшити масштаби повеней. Вони також стримують та послаблюють посухи. В межах торфовищ зберігається ~30% наземного вуглецю. А це у 2 рази більше, ніж у всіх лісах світу.

Для майбутнього людства та планети ми маємо усвідомити важливість припинення їх руйнування. Почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та збалансовано їх використовувати.

З нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь Секретаріат Рамсарської конвенції щороку готує освітні матеріали:
https://www.worldwetlandsday.org/en/events

Міндовкілля за підтримки WWF Україна також підготували низку інформаційних матеріалів:
https://drive.google.com/…/15UQO8fD2MhxtrLcdP2AudF7cHAS…

Долучайтеся до інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь!