8 вересня – День Десни
9 Вересня, 2022
Завершення навчального візиту українських водогосподарників до Ізраїлю
17 Вересня, 2022

16 вересня – Міжнародний день охорони озонового шару / International Day for the Preservation of the Ozone Layer

Відзначення Дня захисту озонового шару було проголошено в 1994 році Генеральною Асамблеєю ООН резолюцією № A/RES/49/114 та призначено на 16 вересня. Дату вибрано в пам’ять про підписання Монреальського протоколу.

Озоносфера, озоновий шар, озоновий екран – шар атмосфери, у межах якого концентрація молекул озону у 10 разів вища, ніж біля поверхні Землі. Озоновий шар лежить в стратосфері на висоті від 15 до 35 км.
Завдяки порівняно високій концентрації озону тут інтенсивно поглинається ультрафіолетова частина сонячної радіації. Тому озоновий шар має виняткове значення для розвитку життя на Землі, адже він перешкоджає потраплянню на поверхню планети короткохвильового ультрафіолетового проміння, згубного для живих організмів.

16 вересня 1987 року в Монреалі (Канада) відповідно до Віденської конвенції був розроблений Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар, який був підписаний і набув чинності 1 січня 1989 року.

Його мета – захист озонового шару за допомогою скорочення (або припинення) виробництва і споживання деяких хімічних речовин, які руйнують озоновий шар.

Україна у 1995 році підписала, а у 1996 році ратифікувала Віденську конвенцію. 20 вересня 1998 року Україна приєдналася до Монреальського протоколу.