День Конституції України
28 Червня, 2024
3 липня – Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів – International Plastic Bag-Free Day
5 Липня, 2024

29 червня – Міжнародний день Дунаю – Danube Day

29 червня – Міжнародний день Дунаю. Дунай — неймовірна, велична, чарівна водна артерія, яка є другою за довжиною і площею басейну річкою Європи. Її довжина складає близько 2961 км.

Річка бере початок у Німеччині, в горах Шварцвальда. Далі тече через столиці Центральної та Східної Європи — Відень, Братиславу, Будапешт і Белград, і вливається в Чорне море через дельту Дунаю в Румунії та Україні.

Міжнародна комісія з захисту річки Дунай започаткувала щорічну ініціативу, покликану нагадати світовій спільноті про одну з найважливіших європейських водних артерій, яка потребує захисту людини від її активної діяльності, популяризувати знання та об’єднати сили в збереженні природної краси та сили цієї місцевості.

Таким чином, починаючи з 29 червня 2004 року, яке припало на десятиріччя “Конвенції про охорону річки Дунай”, світова спільнота щорічно святкує Міжнародний день Дунаю.  Цього року відзначаємо вже 20-ту річницю підписання Конвенції.

Щиро дякуємо всім, хто долучається до захисту та збереження гармонійного екологічного стану цієї надзвичайної місцевості, завдяки вашим зусиллям ця прекрасна водна артерія та територія навколо неї залишаються неповторними.