22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття – International Day for Biological Diversity
28 Травня, 2024
Навчання з охорони праці 21-28 травня 2024 р.
29 Травня, 2024

24 травня – Європейський день парків – European Day of Parks

Вперше цей день відзначили у 1999 році, наразі 24 травня це свято щороку святкують по всій Європі. Цю дату обрали не випадково, адже саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший з дев’яти Європейських національних парків.

Основною метою святкування є підйом профілю заповідників Європи, а також організація підтримки їх роботи суспільством.

Цього дня проводяться численні заходи на території і довкола заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи і її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в цей час, так і в майбутньому.

Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються і не лише в питаннях збереження здоров’я екосистем.

Під час повномасштабного вторгнення росії на нашу землю, українські працівники природно-заповідного фонду та європейські природоохоронні організації об’єдналися для захисту громадян та природи нашої держави.

Парки та заповідники практично одразу почали надавати допомогу тимчасовим переселенцям та військовим штабам і теробороні. До цієї підтримки долучилися й національні парки та природоохоронні організації всієї Європи.

Разом до перемоги заради світлого та безпечного майбутнього України та усього світу!