17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою – World Day to Combat Desertification and Drought
17 Червня, 2024
18-25 червня 2024 – перевірка знань з охорони праці
26 Червня, 2024

21 червня – Всесвітній день гідрографії – World Hydrography Day

Щорічно 21 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день гідрографії.

Цей день був заснований у 2006 році, завдяки зусиллям Міжнародної гідрографічної організації, МДО (International Hydrographic Organization, IHO), при цьому ініціатива установи нового міжнародного свята була підтримана Генеральною Асамблеєю ООН.

Гідрографія – наука і сфера діяльності, пов’язана зі складанням карт, виданням інструкцій, вимог керівних документів з навігації. В перекладі з грецького слово “гідрографія” означає водоописування.

До основних завдань гідрографії можна віднести забезпечення безпеки судноплавства в океанах, морях та внутрішніх водах держав, на річках, озерах, водосховищах. Все це досягається завдяки виконанню низки гідрографічних робіт та досліджень, результатом яких стають нові навігаційні карти, посібники і керівництва, зведення маяків, сигнальних вогнів, захисних знаків тощо. На сьогоднішній день сучасна гідрографія застосовує в роботі високоточні технології, у тому числі супутникові знімки та автоматизовані комплекси.

Використання результатів гідрографічних досліджень не обмежується виключно навігацією. Гідрографія використовується при днопоглиблювальних роботах, пошуку нових ресурсів на морському дні, проектуванні та зведенні портових і водозахисних споруд, а також у сфері екології та безпеки.

Усіх причетних до сфери цієї науки вітаємо з професійним святом. Нехай робота приносить радість, життєвий шлях сповнюється позитивними новинами та грандіозними звершеннями, небо над головою буде спокійним і мирним, а у домівках панують затишок та добробут.