Тренінг з підготовки Програми заходів Плану управління басейном річки Дніпро – ІІ
4 Березня, 2023
9 березня – день народження Тараса Шевченка
12 Березня, 2023

3 березня – Всесвітній день дикої природи

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН на своїй 68-й сесії у резолюції ООН №68/205 проголосила 3 березня – день підписання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флора, що перебувають під загрозою зникнення (CITES) в 1973 році – як Всесвітній день дикої природи, з метою підвищення обізнаності про диких представників флори та фауни нашого світу.

У своїй резолюції Генеральна Асамблея підтвердила внутрішню цінність дикої природи та її різноманітний внесок, включаючи екологічний, генетичний, соціальний, економічний, науковий, освітній, культурний, рекреаційний та естетичний, у сталий розвиток та добробут людини.

Цінностями дикої природи є суб’єктивна оцінка її значення, мотивуюча поведінку людини. Цінності дикої природи діляться на зовнішні і внутрішню.

До зовнішніх цінностей відносяться утилітарні — економічна, рекреаційна, а також не утилітарні — релігійна, екологічна, естетична, освітня, патріотична, етична, духовна, історико-культурна, наукова.
Внутрішня цінність дикої природи означає, що об’єкт цінний сам по собі, сам для себе, незалежно від користі для інших.

Сучасна ідея дикої природи — система поглядів і підходів до дикої природи і її охорони, заснованих на тому, що дика природа — не тільки ресурс або важливий компонент екологічних систем.

Дика природа — це ще й суб’єкт, зовсім інше, священний простір, Мати-Богиня, інша, більш стародавня цивілізація, існуюча поза людським контролем, повноправний партнер людини.
Дика природа має свою внутрішню цінність, свої інтереси, свою гідність, свою мету і права на існування і свободу. Сучасна ідея дикої природи спрямована на порятунок від знищення всієї дикої природи, що залишилася на Землі.

В руках кожної людини сконцентровані часточки майбутнього усього людства і лише від нас з вами залежить те, яким воно буде.

Оберігайте свій світ, не знищуйте природу, будьте екоорієнтованими, не забруднюйте, піклуйтеся про здоров’я оточуючих і навколишнього середовища… кожна краплина позитивних звершень окремих діячів формує океан світлого та чистого майбуття для усіх нас та наступних поколінь.

Збережемо нашу планету разом!