День Конституції України
29 Червня, 2023
Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів – International Plastic Bag-Free Day
7 Липня, 2023

Міжнародний день Дунаю – World Danube Day

Дунай – неймовірна, велична, чарівна водна артерія, яка є другою за довжиною і площею басейну річкою Європи. Її довжина складає близько 2961 км.

Дунай бере початок у Німеччині, в горах Шварцвальда. Далі тече через столиці Центральної та Східної Європи – Відень, Братиславу, Будапешт і Белград, і вливається у Чорне море через дельту Дунаю в Румунії та Україні.

Міжнародна комісія із захисту річки Дунай започаткувала щорічну ініціативу, покликану нагадати світовій спільноті про одну з найважливіших європейських водних артерій, яка потребує захисту через активну діяльність людини, популяризувати знання та об’єднати сили в збереженні природної краси та сили цієї місцевості.

Таким чином, починаючи з 29 червня 2004 року, яке припало на десятиріччя “Конвенції про охорону річки Дунай”, світова спільнота щорічно святкує Міжнародний день Дунаю

Щиро дякуємо всім, хто долучається до захисту та збереження гармонійного екологічного стану цієї надзвичайної місцевості. Завдяки вашим зусиллям ця прекрасна водна артерія та територія навколо неї зберігають свою природну красу та залишаються неповторними.