Навчання з охорони праці для водогосподарників
10 Листопада, 2022
З Днем Гідності та Свободи, Україно!
28 Листопада, 2022

Всесвітній день науки

Повна назва міжнародного свята, яке відзначається щорічно 10 листопада, – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку – World Science Day for Peace and Development.

Головною метою проведення Всесвітнього дня науки є популяризація знань про розвиток людства в найрізноманітніших сферах та поширення інформації про сучасні дослідження загалом.

Вперше в глобальному масштабі Всесвітній день науки відзначили у 2002 році, але про необхідність підвищення усвідомлення громадськістю важливості та користі науки, як і щодо проведення окремого свята, заговорили ще в 1999 році на проведеній у Будапешті Всесвітній науковій конференції (зараз – Всесвітній науковий форум, англ. World Science Forum), де була висловлена необхідність щільнішої взаємодії між наукою та суспільством. Через кілька років, в 2001 році, Генеральна конференція ЮНЕСКО своєю резолюцією 31С/20 офіційно заснувала Всесвітній день науки.

Підвищити поінформованість громадськості про роль науки заради мирного та сталого розвитку громад; заохочувати національну і міжнародну солідарність в інтересах спільного використання наукових досягнень різними країнами; відновити національну і міжнародну прихильність використанню науки на благо суспільства; привернути увагу до викликів, з якими зіштовхується наука, а також збільшити підтримку наукової діяльності… Всі ці глобальні цілі, проголошені активістами, організаціями та науковими товариствами світу, вважаються вкрай важливими, адже кожен з нас хоче жити в здоровому та комфортному майбутньому, де наука активно розвивається, враховуючи потреби людини, природи та планети загалом.