Вітаємо з Днем Конституції України!
28 Червня, 2020
З Днем Дніпра
7 Липня, 2020

3 липня – Всесвітній день без поліетилену

3 липня у всьому світі відзначають Міжнародний день без пластикового пакета.

Українців запрошують приєднатися до акції “День без поліетилену”.

У цей день пластикові пакети пропонують замінити паперовими або використовувати еко-сумки і в’язані авоськи. Люди відмовляються від використання пакетів, проводять прибирання та віддають зібраний поліетилен у переробку.

Цікаві факти:

1. Середньостатистична тривалість життя пакета – 12 хвилин, а розкладання – 400 років. Ймовірно, він може розкладатися і довше, адже пластик був створений не так давно і людство може тільки здогадуватися про термін життя цього винаходу. Поки жоден пакет в світі природним шляхом не розклався.

2. Пластикова упаковка і поліетиленові пакети, зокрема, стали причиною загибелі тварин. Особливо поширена загибель морських мешканців. У рік гине близько мільйона морських птахів і приблизно 100 тисяч інших тварин. Пластиком ми вбиваємо тих, ким зазвичай розчулюємось: китів, дельфінів, черепах, тюленів. Так, черепахи плутають поліетилен з медузами, їдять і вмирають.

3. Кількість пластикових відходів збільшується з кожним роком через те, що стає все більше пластикової упаковки. На виробництво одноразової упаковки йде 26% всіх вироблених пластиків. Зі зростанням чисельності населення буде зростати і кількість упаковки.

4. Стійкі органічні забруднювачі (СОЗ) здатні «прикріплятися» до пластикових фрагментами. З дрібними шматочками пластика вони потрапляють в організм тварин, вбиваючи їх і поширюючись далі по всьому харчовому ланцюгу.

5. Пакети, які біорозкладаються, світ не врятують. Найчастіше вони всього лише розпадаються на дрібні частини пластика, які сотні років розкладаються і мають ті самі властивості.

6. Справжня ціна пакета – це не тільки його вартість. Пластик для пакетів роблять з нафти, видобуток якої часто супроводжується катастрофічними розливами, згубними для всього живого. До речі, не можна забувати і про те, що при переробці нафти, при виробництві пластику, при його фарбуванні утворюється величезна кількість небезпечних речовин, які отруюють повітря, воду і грунт.

7. Спалювати використані пакети не можна – при горінні виділяються шкідливі для людини речовини.

Що можна зробити?
– відмовтеся від нескінченної покупки пакетів в магазині і заведіть багаторазову тканинну сумку. Така сумка прослужить вам дуже довго;
– не пакуйте продукти в додаткові пакети. Наприклад, при покупці деяких фруктів можна обійтися без целофанового пакета і наклеїти цінник просто на фрукт.